Séria: Judáš

seria-judas.jpg

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

Děti Jidášovy

Být mladá, krásná, zdravá - a to navěky. Co zní mnohým jako sen, stalo se už pro Siu dávno prokletím. Touží jen po jednom: usnout a nikdy se nemuset znovu probudit. Ale to nesmí. Příliš velká je vina, kterou vložila na svá bedra, příliš velká je zodpovědnost, kterou má vůči lidstvu. A ještě něco jiného ji pronásleduje: vzpomínka na jednu zvláštní dívku.

Aby Sia otupila svou bolest, zaznamenává za dlouhých, osamělých nocí Skyllin příběh. Ten začíná v roce 1670 a je nerozlučně spjatý s temnými pletichami Dětí Jidášových, mocného spolku vědců – a upírů! (Fantom Print, 2014)

Syn Jidášův

Theresia Sarkowitzová, zvaná Sia, je „dítě Jidášovo“, prastará, a přece věčně mladá. V pečlivém utajení bdí nad svými potomky, nevinnou mladou ženou a její dcerou, aby je nepotkal stejně tragický osud jako ji a ony se nemusely znovu zrodit jako nemrtvé. Ovšem pak se objeví někdo, kdo po ní už celá staletí pátrá. Někdo, jehož schopnosti jsou dostatečně velké na to, aby ji zabil. A který přetéká touhou po pomstě… (Fantom Print, 2015)

*******

V Synu Jidášově se vrací i jedna ze členek tohoto podivného společenství, Theresia Sarkowitzová, přezdívaná Sia, žena, která prožila několik staletí. Ta se nyní stará mimo dohled nezvaných očí o své potomky, protože to je jediné, na čem ji záleží: aby je nestihl stejný osud a ony – neboť jde o mladou matku a její dceru – se nemusely stát nemrtvými.

To, co ale vypadá jako zdánlivě jednoduchý úkol, při němž je potřeba hlavně trpělivost a obezřetnost, se mění v okamžiku, kdy Sia zjistí, že muž, který po ní pátral celá staletí, ji konečně nalezl. Tenhle muž v sobě nese nelítostnou touhu po pomstě, o čemž svědčí i jeho vlastní slova: „Znám ženu, díky níž jsem se stal obětí těchto sil. Teď jsem ji nalezl. A než ji zabiju, oloupím ji o to, na čem tak lpí.“

(http://www.fantomprint.cz/kniha/syn-jidasuv)

Dcera Jidášova

Upírka Sia je poslední ze smrtících dětí Jidášových – a připravena udělat vše pro to, aby se kletba nepřenesla na její jediné potomky, Emmu a Elenu. Když jsou obě uneseny, začíná pro Siu vražedný závod s časem: neboť pokud se jí nepodaří nevinnou ženu a dítě zachránit, mohly by se stát dcerami Jidášovými. A pak by je Sia musela zabít… (Fantom Print, 2015)